17 yıldır çocukları kitapla buluşturuyor

Çiğdem Yılmaz / İSTANBUL – İş Bankası, Türkiye’de en yaygın ve uzun soluklu kitap projelerinden biri olan ‘Karneni Göster Kitabını Al’ kampanyasını bu yıl 17’nci kez düzenledi. İş Kuleleri’nde dün gerçekleştirilen etkinlikte çocuklara, ‘Çocuklar Soruyor Tarih Dede ve Bilge Öğretmen Anlatıyor’ ile ‘Aklıma Bir Soru Geldi’ kitapları dağıtıldı.

Türkiye İş Bankası çocuklara küçük yaşlardan itibaren okuma alışkanlığı kazandırmak, bilişsel ve kültürel yeteneklerinin gelişimine destek vermek, hayal güçlerini ve merak duygularını geliştirmek amacıyla 2007 – 2008 öğretim yılı sonunda “Karneni Göster, Kitabını Al” kampanyası başlattı. Kampanyayı 17 yıldır sürdüren banka, dün de çocukları kitaplarıyla buluşturdu.

Çocuklara kitaplar, İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran ile banka yönetim ve icra kurulu üyeleri tarafından armağan edildi. Kampanyada öğrencilerle buluşturulan toplam kitap sayısı 17 milyonu aştı.

‘Hemen okuyacağım…’

Kitaplarını alan çocuklardan Nef İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Amine Ahsen Yıldız, “Çok mutluyuz, ilk kez böyle bir yere geldik” derken sınıf arkadaşı Osman Nuri Solak da, “Kitaplarımı hemen okuyacağım” diye konuştu. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okuyan 6. sınıf öğrencisi Emir Asaf Kobal da, “Kitap okumayı çok seviyorum. Kitaplarımı hemen okumayı düşünüyorum” dedi. Aynı okuldan 6. sınıf öğrencisi Cumali Gülsever de şunları söyledi: “Öğrencilere kitap dağıtılması çok iyi. Okumayı çok seviyorum.”

‘Bankanın 100. yılında ayrı bir anlamı var’

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, kampanyaya dair yaptığı açıklamada, bankanın 100. kuruluş yıl dönümünün coşku ve heyecanını yaşadıkları 2024 yılında, 17’ncisi düzenlenen Karneni Göster, Kitabını Al kampanyasının ayrı bir anlam ve önemi bulunduğunu vurguladı.

Aran, “Geçen yıl Cumhuriyetimizin 100. yılında Cumhuriyetimize dair bir kitap armağan etmiştik. Bu yıl ise iki kitabımızı çocuklarımızla buluşturuyoruz. İlkinde bankamızın 100 yıllık gelişimini çocuklarımıza aktarıyoruz. İkinci kitabımız ise ilk olarak 6 Şubat deprem felaketlerinden etkilenen illerde başlattığımız Bilim Kuşağı Atölyeleri çalışmamızı destekleyen, bilimi sevdiren ve bilimsel düşünceyi yerleştirmeye yönelik bir çalışma” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir